Geplaatst op zondag 15 april 2012 @ 12:04 , 1206 keer bekeken

The Yamasukis (aka The Yamasuki Singers)
Pseudo-Japanse fusion/world productie (met een knipoog) (1971) van twee Franse producers: Jean Kluger en Daniel Vangarde.
(LP: Le Monde Fabuleux Des Yamasuki)
Gebaseerd op een Japanse dans Yamasuki, aangevuld met opzwepend 'gebrul' (zoals vaker bij grote evenementen in Japan gebruikelijk en heel normaal is)
als aanmoediging en om de groepsband te bevestigen/verstevigen.
Zoals te doen gebruikelijk en vergelijkbaar met (in het Westen) het geschreeuw/spreekkoren bij bijvoorbeeld een voetbalwedstrijd.
Alleen klinkt de Japanse variant naar Westers gevoel wat 'agressiever'; men schrikt bij het aanmoedigen niet terug, maar gaat door 'tot aan het gaatje'.
Maar och, .... 's lands wijs, 's lands eer ....
De tekst werd 'ingeschreeuwd' door een Franse Karate-instructeur.
In werkelijkheid is er behalve de tekst/muziekstijl dus helemaal niets Japans aan deze eenmalige hit.
[02] http://left-and-to-the-back.blogspot.com/
[03] http://hippy-djkit.blogspot.com/
[04] http://buffalotones.blogspot.com/
..
![]()
Hoewel het naar Japanse begrippen misschien om een uiterst serieuze zaak gaat heb ik in 't begin, na de eerste keer luisteren, in een deuk gelegen.
Als je 'm voor het eerst hoort is 't even wennen, luister je vaker dan krijg je de neiging om mee te brullen en zo de spanning(en) van je af te schreeuwen.
tip:
Misschien een prima therapie vanwege het drukke en jachtige leven in Nederland.
Alleen doen als de buren van huis zijn - zoniet, dan heb je kans dat 112 wordt gebeld.
どうも有り難うございます. どうもありがとうございます - Dōmo arigatō gozaimasu
![]()

.....

Welkom bij Clubs!
Kijk gerust verder op deze club en doe mee.
Of maak zelf een Clubs account aan: